Forum Media 2021
PRAHA

1 den / 3 scény
20+ řečníků

11. listopadu

Adrian Botan

Chief Creative Officer, McCann Europe


https://www.forummedia.cz/wp-content/uploads/2021/04/ADRIAN-BOTAN--scaled-e1628609188799.jpg

Make

ConnectionProžití prvních 20 let svého života za železnou oponou vybavilo Adriana neúnavnou bojovností a nezlomností. Pod Botanovým vedením dosáhla síť mnoha milníků kreativity. Příkladem mohou být ocenění Evropská síť roku 2019 z festivalu Cannes Lions of Advertising nebo cena Campaign Magazine s titulem Agenturní síť roku v Evropě za rok 2018 a 2019. Adrian byl také zvolen EMEA kreativcem roku 2019 pod záštitou britského Campaign UK magazínu.

Během dřívějšího působení jako McCann Bucharest COO pro střední a východní Evropu pomohl otočit situaci v regionu, když získal ocenění v rámci the Clios, One Show, D&AD, Titanium a dvojnásobně v rámci Cannes Grand Prix. Adrian v současnosti žije v Londýně, kde postrádá osvěžující výzvy východní Evropy a náležité střídání ročních období.


Téma přednášky

ThisAbles Enabled: Dozvuky kampaně v době covidové


Autoři věhlasné ThisAbles kampaně pro IKEA z izraelských McCann se rozpovídají o jejich vítězné práci ve světle současné koronavirové situace a izraelské reakce na ni. Na konci povídání Vás čeká velké překvapení.

Projekt ThisAbles měl za cíl umožnit lidem se speciálními potřebami užívat si kvalitu života zajištěnou IKEA produkty. Kampaň získala mnoho prestižních ocenění včetně Cannes Lions Grand Prix a je považována za jednu z nejoriginálnějších a nejúspěšnějších kampaní propagujících aktivity pro znevýhodněné lidi v historii propagace.