Forum Media 2021
PRAHA

1 den / 3 scény
40+ řečníků

11. listopadu

Sara Polak

Founder, Startup Disrupt, Anthropologica, Gains4Brains


https://www.forummedia.cz/wp-content/uploads/2021/09/Sara_Polak_web_square-2.jpg

Make

ConnectionSara je Češka, která vystudovala archeologii a antropologii na Oxfordu s doktorátem z lidského poznávání a hudby. V posledních šesti letech pracovala v hi-tech společnostech v Británii, USA a na Novém Zélandu.

Umělá inteligence, digitální komunikace, GDPR a antropologie – za pět letech práce v digitální politice se Sára podílela na přibližně 40 kampaních pro různé strany politického spektra, včetně obou stran Brexitu, několika amerických prezidentských kampaní a nepokojů v různých evropských zemích. Teď vede českou iniciativu v oblasti umělé inteligence v rámci prg.ai. Ta se snaží propojovat průmysl, akademiky, stát a startupy, využít talenty, které Česká republika v AI oblasti má a udělat z Prahy globální centrum umělé inteligence. V centru jejího zájmu je Neuron soundware – firma, která se specializuje na prediktivní údržbu a vnáší revoluci do výroby tím, že prostřednictvím audiosignálů zjišťuje, zda se stroje rozbijí. Sařinou vášní je pomáhat institucím i jednotlivcům v navigaci další fází našeho společenského vývoje, kterou opanují technologie založené na umělé inteligenci. AI způsobí převrat ve způsobu, jímž fungují naše hospodářství, stát, společnost a komunita. Sara na tom teď pracuje v týmu Startup Disrupt a zároveň coby zakladatelka Innovation Disrupt House usiluje o to, aby si společnost dokázala na různých úrovních osvojit nejnovější inovace. Jak uvažuje o budoucnosti digitálu a státu a důsledcích pro naše soukromí?


Téma přednášky

Artificially Intelligent : Role of Technology in Politics and the Creation of the State


Umělá inteligence, digitál, předvídání, soukromí, GDPR. Tato slova létají kolem, aniž by veřejnost byl nutně vzdělána o tom, co znamenají a o realitě vztahující se k nim. Jednou z vertikál, kde je to nejbolestivěji cítit je politika – Cambridge Analytica, Brexit, Trump a celkové zachvění ve světě státnosti a politických struktur přivedlo tyto tradičně rozdílná témata k sobě a pokládá otázku: Jaká je role technologií v politice a v roli státu? Po skoro 5 letech v digitální politice a 40 v kampaních, Sara viděla mnoho z různých stran politického spektra včetně obou stran brexitové kampaně, několika prezidentských kampaní ve Spojených státech a rozruch v různých evropských zemích. Je šťastná při sdílení svých nadějí a přeludů politického světa stejně jako budoucnost digitálu, státu a důsledků pro soukromí a obyčejného člověka ulice.