Forum Media 2021
PRAHA

1 den / 3 scény
40+ řečníků

11. listopadu

Juan Señor

President, Innovation Media Consulting,UK


https://www.forummedia.cz/wp-content/uploads/2021/09/Juan-Senor_web_square-5.jpg

Make

ConnectionJako partner v oblasti inovací řídil projekty po celém světě a pomáhal zpravodajským činnostem znovu vynalézat jejich produkty a zůstat v kontaktu s měnícím se publikem.

Pracoval a radil stovkám mediálních společností na všech kontinentech. Juan působí v poradním sboru několika mediálních společností po celém světě a také bývalým hostujícím přednášejícím na Oxfordské univerzitě. Stojí za vybudováním sdíleného newsroomu v Economii. Je také spoluautorem dvou ročenek knih; Inovace ve zpravodajských médiích a Inovace ve časopisových médiích, psané jménem WAN-IFRA a FIPP. V rámci festivalu Cannes Lions se podílí na udílení cen.

Jako televizní reportér zpovídal Jásira Arafata, Jicchaka Rabina, Nelsona Mandelu, Borise Jelcina, Fidela Castra, Helmuta Kohla, Johna Majora i Billa Clintona. Jako vyhledávaný odborník na inovace v médiích se podílel na startu i restartu desítek světových mediálních značek. Tentokrát si položí otázku: Proč fake news zachránily žurnalistiku – a co to znamená pro značky a spotřebitele?


Téma přednášky

Why Fake News Will Save Democracy


Trumpův útok na média se v rozporu s obecnou představou stal jejich záchranou a zárukou demokratického diskurzu. Fascinující a strhující prezentace pro kohokoli, kdo se snaží vyznat v relativitě současného světa sociálních médií a pochybností, které generují. Juanův insight může pomoci jakékoli značce zůstat i dnes důvěryhodnou a relevantní. Ve své přednášce ukazuje, jak v době, kdy pravdivé je všechno a nic, pravda nemůže být manipulována. A že jsou to média, která vždy mají poslední slovo.