Forum Media 2021
PRAHA

1 den / 3 scény
40+ řečníků

11. listopadu

Jakub Šiler

Head of Business Intelligence, CZECH NEWS CENTER


https://www.forummedia.cz/wp-content/uploads/2021/09/Jakuba_Silera_web_square.jpg

Make

ConnectionJakub Šiler vede tým analytiků, který spravuje prakticky všechna data mediálního domu Czech News Center. Od distribuce a prodeje printu, přes marketing, marketingový výzkum a inzerci,  až po všechny digitální aktivity týkající se online obsahu, ecommerce nebo i nových strategických projektů.

Na pozici Head of Business Intelligence nastoupil v dubnu 2020. Od roku 2012 pracoval v agentuře Kantar a posléze se začal orientovat na analýzu digitálního obsahu. V Seznam.cz zastával pozici obsahového analytika, a to zejména pro Stream.cz, s jehož tvůrci později přešel budovat Mall.tv. Jakub zároveň vyučuje obsahovou analýzu digitálních médií na FFUK a FAMU a podílí se i na akademických projektech v oboru.


Téma přednášky

Jak se snažíme přeorientovat tradiční printové vydavatelství na komplexní data driven přístup


Business inteligence tým v Czech News Center nyní tvoří klíčový pilíř vize mající za cíl transformovat mediální dům z obsahového lídra současně do pozice nejvyspělejšího technologického hráče, který nastavuje nové trendy. Jinými slovy, tým BI pomáhá přeorientovat tradiční vydavatelství na komplexní data-driven přístup k řízení a technologiím. Co se zatím v rámci této mise povedlo, co nás překvapilo a kde jsme narazili na nepřekonatelné limity?