Vstupte do elitního klubu

Inspirativní řečníci, diskuze, workshopy. Všechno důležité za jeden den.

Forum Media je odborná konference komunikačního byznysu. Je určená profesionálům a lídrům komunikačního, reklamního a marketingového průmyslu.

Letošní setkání s podtitulem Com-Mix 2020 se zaměří na nejaktuálnější komunikační strategie globálních hráčů. Na jejich příkladech objevíme jejich mediamix v nečekaných souvislostech.

Na strategie se tak podíváme z české reality v paralelních tematických blocích. V nich poznáme detailní insight z pohledu komunikačních kanálů a cílových skupin.

Konference Forum Media vstupuje 19. ročníkem do nové podoby. Spojuje ty nejlepší z byznysu a komunikace. Přidejte se.


Jaký bude Mediamix 2020?

Mají tradiční média ještě co říci dnešnímu marketingu? Čte vůbec někdo noviny? Poslouchá rádio? A pokud ano, funguje klasická reklama, kterou do nich marketéři umístí? Otázky, které si musí klást každý marketingový profesionál prakticky bez přestání. Co přinesla a co vzala marketingu digitální revoluce? Odsoudila definitivně někdejší mediální mix k zániku, nebo ho jen obohatila o nové formáty a prvky? Jsou digitální technologie – mobily, hry, aplikace, sociální sítě – jen novými prostředkem, jak média šíří svůj obsah, anebo se digitální prostor stal už médiem sám o sobě? Co veřejný prostor a jeho čím dál větší přeplněnost komerčním obsahem? Co považujeme za médium a co už (nebo ještě) ne? Má smysl vytvářet pro každé vlastní obsah? Anebo je dnes naopak mnohem důležitější udržet obsah jednotný a konzistentní napříč všemi médii a jejich formáty?

Mediamix je od počátků marketingové komunikace klíčem k oslovení cílových skupin. Co do něj dnes patří? Umíme změřit účinek každé jeho složky a návratnost mediálních investic? Co na to výzkumníci? Co zadavatelé? A co samotná média (a ne-média)? Diskuse, kterou odborníci v komerční komunikaci vedou už řadu let, hned tak neskončí. S každou odpovědí vyvstávají nové otázky. Den co den hledají značky nové cesty ke svým adresátům, některé fungují, jiné hůř. Kdo odhalí mediální svatý grál, ten bude všeho marketingu král!

Je jen jediná oborová akce v České republice, na které se už devatenáct let rok co rok setkávají v jeden podzimní den a na jednom místě zástupci všech mediatypů se svými zadavateli, s těmi, kdo utvářejí obsah, i těmi, kdo jeho nasazení plánují a nakupují. Stejně tomu bude i letos, podevatenácté. Přijďte se zapojit do debaty o tom, jaký bude mediamix v roce 2020! Budete jeho součástí?

Mediální vize 2020

Tradiční média jsou mrtvá. Za pár let nebudou noviny ani časopisy existovat. Jediné, co má budoucnost, je online. Nebude to trvat dlouho a lidé nejenže přestanou číst, ale nebudou už muset ani poslouchat nebo sledovat video. Informace jim totiž budou proudit „bezdrátově“ rovnou do mozků. Takové a podobné vize slýcháme rok co rok z mnoha stran, a to nejen z úst futurologů, ale i od reprezentantů seriózních společenskovědních disciplín. Skutečnost je ale jako většinou trochu jiná.

Ani třicet let od svého vzniku se internetu nepodařilo vytlačit ze scény papírová média, ani nahradit rádio nebo televizi. Ba co víc, internet tradiční média nejenže nezlikvidoval, ale ve většině případů jim pomáhá žít dál, rozvíjet se a hledat nové publikum. Ostatně, někdejší dělení na klasická média a online ve skutečnosti neplatí. Neexistuje dnes prakticky žádné médium, které by si důsledně hlídalo jen svůj původní formát – žánry i formy se prolínají, jeden obsah je šířen v několika formátech zároveň. Změnil se způsob, jakým novináři informace sbírají, zpracovávají a prezentují. Proměňují se obchodní modely médií. Mění se i čtenářské a posluchačské návyky.

Co bylo dřív zadarmo, je dnes za peníze – a to, co se muselo dřív draze shánět, je dnes volně na webu. Nejdražší surovinou už nejsou informace, ale lidé. A tím, na čem se šetří první, když jde do tuhého, jsou zase lidé. Změnila se mapa vlastnictví u hlavních mediálních domů. Většinu médií vlastní dnes lidé, jejichž motivem není maximalizovat zisk z podnikání na mediálním trhu, ale využít mediální síly k podpoře vlastních podnikatelských či politických záměrů.

Jak v tomhle minovém poli balancují manažeři největších médií? Jaký mají plán na přežití – svých médií a sebe sama v jejich čele? Co na to čtenáři a posluchači? A co Jan Tleskač?

Sledujte exkluzivní mediální panel s top manažery nejvýznamnějších médií v zemi – 23. října dopoledne na konferenci Forum Media!

Tři moderátoři, tři osobnosti Forum Media

Hosty našeho setkání na pódiu doprovodí Ondřej Hejma, Ondřej Fér a Filip Rožánek. Proč právě oni?

Šéfredaktor týdeníku Marketing & Média, šéf obsahu MAM.cz a zpěvák a moderátor, který akce komunikačního byzynysu zvládá na výbornou. Seznamte se s trojicí, která se stane průvodci Forum Media 2018.

Ondřej Hejma

Zpěvák a frontman kapely Žlutý pes, skladatel, ale také novinář, bezmála dvacet let zpravodaj agentury Associated Press, překladatel a moderátor. V minulosti si vyzkoušel psaní reklamních textů v tehdejší státní agentuře Rapid. Se světem komerční komunikace se potkává i dál jako elegantní průvodce udělováním České ceny za public relations. Spolupracoval se stanicemi TV3, Frekvence 1 nebo časopisem Reflex, známý je z obrazovky TV Nova jako moderátor soutěže Chcete být milionářem? nebo porotce Superstar. Je spoluautorem libret k muzikálům Hamlet a Pomáda, napsal několik knih (Fejsbuk, Americký blues, Psí knížka, Autostopem do Nepálu).

Ondřej Fér

Šéfredaktor týdeníku Marketing & Media. Do časopisu přišel letos v červenci z mediálního domu Czech News Center, kde měl na starosti Infolab, tištěný speciál zpravodajského webu Info.cz. Předtím pracoval například jako šéfredaktor Ekonomického deníku, zástupce šéfredaktora časopisu Týden nebo šéfdramaturg publicistiky TV Barrandov. Byl také výkonným ředitelem agentury Médea PR, mediální problematiku pokrýval pro agenturu Mediafax. Kromě profesního zájmu o média a marketing se jako publicista věnuje námořním, válečným a historickým tématům.

Filip Rožánek

Šéfredaktor webu a dalších digitálních platforem Marketing & Media. V redakci působí od července 2015, kdy se stal šéfredaktorem tištěného týdeníku a vedl ho následující tři roky. Expert na nová média a mediální analytik. Před působením v Marketing & Media byl editorem webu IHNED.cz a připravoval internetové obsahové speciály Hospodářských novin. Déle než osm let pracoval v Českém rozhlase, naposledy jako strategický analytik. Ve veřejnoprávním rádiu připravil reformy internetového zpravodajství a dětského vysílání. Za inovativní projekt „Srpen 1968 na sociálních sítích“ získal v roce 2014 Novinářskou cenu.


Proč se v říjnu sejdeme v DOX+

Nový multifunkční sál v Holešovicích otestujeme náporem nejlepších mozků komerční komunikace.

Holešovické centrum současného umění DOX se na jaře letošního roku rozšířilo o multifunkční sál, který pojme až 550 lidí. Právě DOX+ jsme vybrali jako ideální místo pro Forum Media, protože je nabité inspirací a nabízí špičkovou techniku. Přijďte se podívat na místo, ve kterém to skutečně žije.

Pořadatelem konference Forum Media je stejnojmenná společnost, která od února převzala vydávání časopisu Marketing & Media. Těšíme se, že se s vámi nebudeme setkávat jen při podzimní konferenci, ale také v průběhu roku na menších akcích pod stejnou značkou.

Celodenní konferenci završí velká afterparty, na které si budete moci vyměnit zkušenosti a diskutovat s řečníky i redakcí Marketing & Media. Vychutnejte si skvělé drinky a milou společnost elity oboru.


Letošní ročník Forum Media bude jiný. Zveme nejlepší zahraniční řečníky, domácí manažerskou elitu a bavíme se o tématech, která posunou váš byznys. Proč byste neměli chybět?

„Trvalo to týden a já se nemohla každé odpoledne utrhnout z práce.“ – „Už jsem se v tom ztrácel, kdy a kde mám být.“ – „Nakonec mi přišlo, že jsem si zahraniční řečníky vůbec neužila.“ – Takové reakce přicházely po posledním ročníku Forum Media, který se konal pět dní v pražském Karlíně a Holešovicích. Sami jsme cítili, že je potřeba udělat změnu…

Forum Media, respektovaná konference komunikačního byznysu, získala letos na jaře nového provozovatele a jeho rozhodnutí bylo jednoznačné – inovovat původní koncept jednodenního setkání špičkových českých manažerů a zahraničních hostů s využitím konkrétních příkladů. Proto Forum Media roku 2018 může o sobě prohlásit, že „všechno důležité se stihne za jeden den“.

Konferenci ale nestavíme jen na řečnících ze zahraničí, chceme vás propojit s vlivnými českými manažery, řediteli mediálních domů i marketéry. Budeme řešit mediální vizi pro rok 2020, postavíme proti sobě zástupce rozdílných mediatypů a nakonec se podíváme i na specifické cílové skupiny.

Letošnímu Forum Media jsme dali podtitul „Komunikace jako byznys. Byznys a jeho komunikace“. Program konference jsme připravili tak, aby byla pro vás – profesionály komerční komunikace – co nejpřínosnější. A věříme, že se nám to podařilo, z nové podoby Forum Media máme radost.

Stavte se proto za námi 23. října nabrat inspiraci nebo se třeba jen potkat. Těšíme se na vás.

Nechte se nakazit nakažlivými příklady v dopolední laboratoři

Vývoj technologií i celé společnost je dnes tak rychlý, že na ně byznys často reaguje se zpožděním. Technologie také mění kulturu a vztahy, a tak potřebujeme i zcela nový pohled na marketing. Zažíváme velký paradox: i když digitální éra a digitální marketing výrazně rozšířily možnosti firem o nové způsoby, jak dělat marketing, jeho celková efektivita se výrazně nezvýšila. Odborníci z Contagious se před osmi lety ve Velké Británii rozhodli, že z nepřeberného množství marketingových aktivit z celého světa budou pravidelně vybírat a komentovat ty nejlepší a nejzajímavější příklady, které přinášejí něco skutečně nového, přelomového, inovativního. Nové strategie, neotřelou kreativitu nebo dříve neviděné využití technologií v marketingu. Zpracovávají je tak, aby mohly sloužit jako inspirace a motivace pro ostatní marketéry, ať už na straně značek nebo agentur. Josef Havelka nyní se svým týmem přináší Contagious do Česka a na Slovensko. Forum Media nabídne jeho první ochutnávku.


Internet jako nástroj lži?

Co pro vydavatele znamená přechod od „push“ médií k obsahu, který si ověřuje čtenář sám

Konference Forum Media nahlíží na aktuální otázky komunikace a marketingu především z byznysového hlediska. To ale dělají ti, kteří profitují ze šíření lživé propagandy, manipulativních zpráv, fake news a dezinformací také. Projekty jako Parlamentní listy nebo SPD jsou ukázkovými tuzemskými příklady takových podnikatelských záměrů.

Rozvoj tohoto druhu podnikání umožnil internet a sociální platformy. Nástroje, které s jejich nástupem celý svět přivítal s otevřenou náručí a které zcela změnily naše životy – jistěže k lepšímu. Přinesly ale i něco, co jsme zpočátku také vřele přivítali a říkali tomu „demokratizace médií“. Internet převálcoval klasická média jako univerzální prostředek pro šíření informací, nepřevzal však základních funkce klasických sdělovacích prostředků: editoriální odpovědnost, ověřování faktů, uvádění do kontextu, oddělování podstatného od nedůležitého, a především pravdy od lži.

Princip „push“ médií, která pro vás vybírala relevantní obsah, byl nahrazen principem „pull“ médií, internetem, na kterém si obsah vybíráte vy. A jen to, co vás aktuálně zajímá, nikoli to, co by vás zajímat mělo. Odpovědnost za ověřování faktů je poprvé v dějinách na příjemci sdělení, nikoli na jeho tvůrci.

Nebezpečí, které představuje internet a jeho sociální platformy jakožto nástroje pro šíření nepravdivých zpráv a ovlivňování veřejného mínění, bude jedním z důležitých témat letošní konference. Věnovat se mu budeme především v oddílu VYDAVATELÉ, který má podtitul „Budoucnost komunikačního byznysu jako výzva i varování“. Po přednášce experta na tuto problematiku, britského futurologa Simona Moorese bude jsme připravili diskusi šéfů největších mediálních domů. Perspektivou ze Spojených států oddíl uzavře legendární oborová novinářka Barbara Lippertová.


Co prozkoumáme v odpolední laboratoři Forum Media?

Přední marketéři nás provedou specifickými cílovými skupinami – matky, rodina, generace Z.

Cílení patří k elementárním disciplínám strategického, marketingového i mediálního plánování. Čím lépe dokážeme identifikovat svoji cílovou skupinu, tím lépe se na ni můžeme zaměřit a eliminovat ty, které nepotřebujeme. Čím lépe ji poznáme, tím lépe dokážeme vytvořit obsah, který je pro ni relevantní. Čím víc se k ní přiblížíme, tím snáz můžeme zaujmout její pozornost.

Rozvoj všelijak personifikovatelných a značně intruzivních médií nám otevřel cestu i k dříve obtížně zasažitelným cílovým skupinám zákazníků, které mohou být pro naši značku klíčové. Jak se jim dostat pod kůži? Jak jejich pozornost nejen vzbudit, ale také udržet? A jak je ke své značce připoutat dlouhodobě? O tom budou na Foru Media mluvit ti, kdo se na různé specifické cílové skupiny orientují.

Zuzana Kadlečková z Coca-Coly si posvítí na Milleniály a Generaci Z. Martin Filip z Tipsportu se podělí o zkušenosti s maskulinním marketingem pro muže všeho věku. Kristýna Dušková z Nestlé prozradí něco z firemních receptů zaměřených na matky. A Juraj Felix z Mall.cz ukáže, co to znamená, jestliže zákazníkem je rovnou celá rodina. Náš zvláštní host – Yesim Kunter z Velké Británie – ukáže, jak princip hry a základní herní instinkty zakódované v myslích každého z nás ovlivňují spotřebitelské chování (a tedy i marketing) v každém věku.

Materiálem pro naše laboratorní zkoumání budou aktuální data o povaze a chování jednotlivých zkoumaných skupin. Ty představí výzkumníci z Nielsen Admosphere.

Program

Registrace účastníků konference probíhá od 8 do 9 hodin.

V 10:45 a 16:15 jsou plánovány Coffee Breaky, mezi 13. a 14. hodinou oběd.

Po 18. hodině jsou účastníci srdečně zváni na Forum Media Afterparty.

Special Guests

Andrej Kiska

Bývalý slovenský prezident, podnikatel a filantrop, SK

„Jakmile se stanete demokratickým státníkem, musíte myslet nejen na ty, co vás mají rádi, ale chovat úctu i k těm, kteří vás nevolili a nemají vás rádi.“

Keynote Speakers

REINHARD HARTER

VP Customer Experience CEE, SAP

„I continuously seek for improved ways of doing things and inspire others to do the same“

  Petr Dvořák

  Generální ředitel, Česká televize, CZ

  „Technologické inovace jsou přípravou pro transformaci pasivního diváka na aktivního uživatele veřejné služby.“

  Libuše Šmuclerová

  CEO Czech News Center, CZ

  „Když marketingem něco nahrazujete, tak je to ve stylu tonoucí se stébla chytá.“

  Zuzana Řezníčková

  Předsedkyně představenstva, Economia, CZ

  „Role se vracejí tam, kde mají být. Šéfredaktor je zase šéfredaktor, nikoliv brand manažer titulu.“

  Martin Jan Stránský

  Neurolog a vydavatel, CZ

  „Nástup nových technologií prokazatelně mění lidský mozek k horšímu.“

  František Vrábel

  CEO, Semantic Visions, CZ

  „Dezinformační obsah nafukují sociální sítě, nejsmutnější roli hraje Facebook."

  Crispin Manners

  CEO, Onva Consulting, UK

  „Hnací silou transformace je způsob, jak manažeři komunikují se svými lidmi a jak to ovlivňuje produktivitu a podnikatelskou hrdost.“

  Jakub Hodboď

  Global Head of Strategy, Ogilvy Social.Lab

  „Chci do Česka přinést znalosti Social. Labu, což zahrnuje především integraci komunikace na úrovni značky a výkonu."

  Alfonso Marian

  Chairman, Ogilvy, Spain

  „Značky si stále více uvědomují svět, ve kterém žijí, a zapojují se do toho, co se děje na ulici.“

  Alessandro Diana

  CEO, Accenture Interactive, Italy

  „Definujeme se jako „agentura s osobní zkušeností“ a v úzkém kontaktu s cílovými skupinami radikálně přehodnocujeme práci se značkou.“

  Janet Murray

  Content marketing expert, UK

  „Marketing je způsob, jak vydělávat peníze, proto ho musíte dělat každý den.“

  Hlavní řečníci

  Vstupte do elitního klubu

  Přihlašte se k odběru aktualit a newsletterů Forum Media a Marketing a Media

  Přihlášením souhlasím s odběrem informací od Forum Media, s.r.o.

  Vstupenky

  Kupte si vstupenky na tradiční setkání profesionálů komerční komunikace včas. Za výhodnější cenu.

  Early Bird
  7.500
  • Celodenní vstup na konferenci
  • Vstup do Arény a Laboratoře
  • Registrace platná do 20. září
  • Cena bez 21 % DPH
  Vypršelo
  Základní vstupné
  9.500
  • Celodenní vstup na konferenci
  • Vstup do Arény a Laboratoře
  • Simultánní tlumočení
  • Cena bez 21 % DPH
  Vypršelo
  Corporate Rate
  21.000
  • Celodenní vstup na konferenci pro 3 účastníky
  • Vstup do Arény a Laboratoře
  • Sleva 7 500 Kč
  • Cena bez 21 % DPH
  Vypršelo
  Marketing & Media
  VIP VSTUP
  • Celodenní vstup na konferenci pro 2 účastníky
  • Vstup do Arény a Laboratoře
  • Omezené množství registrací
  Vypršelo

  Pořadatel

  Partneři

  Setkání elitního klubu podporují

  Logo Visibility