Forum Media 2021
PRAHA

1 den / 3 scény
40+ řečníků

11. listopadu

Alexander Wrabetz

Director General, ORF, Rakousko


https://www.forummedia.cz/wp-content/uploads/2021/10/Alexander-Wrabetz_square.jpg

Make

ConnectionAlexander Wrabetz dlouhodobě působí v rakouské vysílací společnosti již od roku 1998, kdy začínal jako obchodní ředitel. V roce 2007 nastoupil na pozici generálního ředitele rakouské vysílací společnosti, ve které zůstane do konce tohoto roku.

Wrabetz, který je držitelem titulu PhD v právu, je také členem výkonné rady EBU a v současné době je předsedou řídícího výboru Prix Europa. Svou profesionální kariéru zahájil v bankovním sektoru a poté přešel na Austrian Industry Administration AG (ÖIAG), kde byl v roce 1990 jmenován generálním tajemníkem. Po roce 1992 byl Wrabetz generálním ředitelem ocelářské a technologické skupiny Voest Alpine Intertrading GmbH a v roce 1995 se stal členem představenstva mezinárodního poskytovatele zdravotní péče VAMED.

.Pandemie podstatně mění způsob, jakým konzumujeme média. Svůj pracovní i soukromý život trávíme v online světě více než kdy dříve. Změna, jež před covidem byla postupná, teď nabrala rychlost, která nechala mnoho tradičních médií ve velmi svízelné situaci. Jak se ORF vyrovnává s nástupem nových médií? A může covid posílit postavení a roli médií veřejné služby ve společnosti?